Protetyka Białystok

Protetyka - Białystok

Protetyka jest dziedziną stomatologii zajmującą się rekonstrukcją uzębienia, co pozwala na odtworzenie odpowiadającego pacjentowi wyglądu zębów. Dedykuje się ją osobom, które w wyniku choroby czy urazu doznały silnego uszkodzenia stałego uzębienia. Leczenie protetyczne pozwala na odbudowanie tkanki zębów bądź ich całkowite zastąpienie. Protetyka (Białystok) stosowana jest najczęściej w momencie, gdy klasyczne leczenie dentystyczne okazuje się niewystarczające.

Protetyka, Białystok - uzupełnienia ruchome

W protetyce w Białymstoku stosujemy dwa rodzaje uzupełnień, a ich wybór dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Pierwszym z nich to uzupełniania ruchome, czyli elementy, które w każdym momencie można wyjąć z jamy ustnej. Zalicza się do nich różnego rodzaju protezy. Najczęściej wykorzystywane są modele szkieletowe, akrylowe bądź osiadające. Stosuje się je zazwyczaj przy dużych brakach w uzębieniu bądź w sytuacji bezzębia. Pozwalają na estetyczne odbudowanie zębów na całym łuku.

Protetyka, Białystok - uzupełnienia stałe

Uzupełnienia stałe wykonywane są w przypadku mniejszych braków w uzębieniu. Wyróżnić możemy:

Wkłady koronowo-korzeniowe

Jest to rodzaj odbudowy przymocowany do kanału korzeniowego zęba. Część korzeniowa umieszczana jest, jak wskazuje na to nazwa, w korzeniu zęba, natomiast część koronowa pozostaje na zewnątrz.

Wkłady koronowe

Wykorzystuje się je w celu odbudowy ubytków w koronie zęba. Wyróżnić możemy wkłady koronowe wykonane z porcelany, kompozytu czy stopów metali.

Implanty

Ten rodzaj wypełnienia protetycznego to wkręt umieszczony w kości szczęki bądź żuchwy, pełniący rolę korzenia zębowego.

Mosty protetyczne

Są to korony osadzone na zębach filarowych bądź implantach. Konstrukcja podparta jest na zębach znajdujących się po obu stronach luki, aby ją zamaskować.

Licówki

Licówki to nakładki przyklejane do wierzchniej strony zębów. Maskują krzywiznę i nieestetyczne przebarwienia szkliwa.

Korony

Ten rodzaj leczenia protetycznego stosuje się w przypadku zębów mocno zniszczonych przez próchnicę czy wyniku urazów mechanicznych. Korony nakłada się na oszlifowane uzębienie pacjenta.

Protetyka Białystok - dlaczego warto wybrać 4DENT?

Aby leczenie protetyczne przyniosło oczekiwane skutki należy udać się do dobrego gabinetu. W 4DENT na pierwszym miejscu stawiamy pacjenta oraz profesjonalizm wykonywanych przez nas usług. Korzystamy z najwyższej jakości materiałów i innowacyjnych narzędzi, które pozwalają nam wykonywać wszelkie zabiegi szybko i jak najmniej boleśnie. Każdy z pacjentów otrzymuje od nas wsparcie na każdym etapie leczenia. Zależy nam na miłej i swobodnej atmosferze w gabinecie.

Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ