Protetyka Białystok

Protetyka Białystok

Protetyka (Białystok) jest dziedziną stomatologii zajmującą się rekonstrukcją uzębienia, co pozwala na odtworzenie odpowiadającego pacjentowi wyglądu zębów. Dedykuje się ją osobom, które w wyniku choroby czy urazu doznały silnego uszkodzenia stałego uzębienia. Protetyka (Białystok) pozwala na odbudowanie tkanki zębów bądź ich całkowite zastąpienie. Protetyka (Białystok) stosowana jest najczęściej w momencie, gdy klasyczne leczenie dentystyczne okazuje się niewystarczające.

Protetyka, Białystok - uzupełnienia ruchome

Protetyka (Białystok) to stosowanie dwóch rodzajów uzupełnień, a ich wybór dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Protetyka (Białystok) to przede wszystkim uzupełnianie ruchome, czyli elementy, które w każdym momencie można wyjąć z jamy ustnej. Zalicza się do nich różnego rodzaju protezy. W ramach usługi jaką jest protetyka (Białystok) najczęściej wykorzystywane są modele szkieletowe, akrylowe bądź osiadające. Stosuje się je zazwyczaj przy dużych brakach w uzębieniu bądź w sytuacji bezzębia. Pozwalają na estetyczne odbudowanie zębów na całym łuku.

Protetyka, Białystok - uzupełnienia stałe

Uzupełnienia stałe, w ramach usługi, którą jest protetyka (Białystok) wykonywane są w przypadku mniejszych braków w uzębieniu. Wyróżnić możemy:

Wkłady koronowo-korzeniowe

To działania wykonywane przez protetyka (Białystok), które mają za zadanie odbudowę zębów poprzez przymocowanie do kanału korzeniowego zęba. Część korzeniowa umieszczana jest, jak wskazuje na to nazwa, w korzeniu zęba, natomiast część koronowa pozostaje na zewnątrz.

Wkłady koronowe

Jednym z działań protetyka (Białystok) są wkłady koronowe, które wykorzystuje się w celu odbudowy ubytków w koronie zęba. Wyróżnić możemy wkłady koronowe wykonane z porcelany, kompozytu czy stopów metali.

Implanty

Ten rodzaj wypełnienia protetycznego to wkręt umieszczony w kości szczęki bądź żuchwy, pełniący rolę korzenia zębowego.

Mosty protetyczne

Są to korony osadzone na zębach filarowych bądź implantach. Konstrukcja podparta jest na zębach znajdujących się po obu stronach luki, aby ją zamaskować.

Licówki

Licówki to nakładki przyklejane do wierzchniej strony zębów. Maskują krzywiznę i nieestetyczne przebarwienia szkliwa.

Korony

Protetyka (Białystok) to nie tylko implanty czy licówki, są to również korony. Ten rodzaj leczenia protetycznego stosuje się w przypadku zębów mocno zniszczonych przez próchnicę czy wyniku urazów mechanicznych. Korony nakłada się na oszlifowane uzębienie pacjenta.

Protetyka Białystok - dlaczego warto wybrać 4DENT?

Aby leczenie u protetyka (Białystok) przyniosło oczekiwane skutki należy udać się do dobrego gabinetu. W 4DENT na pierwszym miejscu stawiamy pacjenta oraz profesjonalizm wykonywanych przez nas usług. Korzystamy z najwyższej jakości materiałów i innowacyjnych narzędzi. Dzięki temu protetyka (Białystok) w naszym gabinecie przebiega szybko i jak najmniej boleśnie. Każdy z pacjentów otrzymuje od nas wsparcie na każdym etapie leczenia. Zależy nam na miłej i swobodnej atmosferze w gabinecie. Protetyka (Białystok) to jedna z wielu usług, która dostępna jest w naszym gabinecie. Zapewniamy, że każdy z naszych lekarz to profesjonalista w swoim fachu, nie inaczej jest w przypadku protetyka (Białystok).

Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ