Lekarz stomatolog Agnieszka Masłowska leczenie dzieci Leczenie dzieci (stomatologia dziecięca - pedodoncja)

Szczególną opieką i troską otaczamy naszych najmłodszych pacjentów. Zanim przystąpimy do właściwego leczenia - proponujemy dzieciom i ich rodzicom wspólne wizyty adaptacyjne. Są to krótkie spotkania, podczas których mamy możliwość zaprezentowania dziecku sprzętów występujących w gabinecie (wszystko jest dla maluszka nowe i dziwne). Możemy więc w ciekawy i prosty sposób zaciekawić naszą pociechę nowym miejscem. Na takich wizytach opowiadamy dzieciom m.in. o naszym przyjacielu „słoniku” z wygiętą, miękką trąbą (jest to ślinociąg), pokazujemy „odkurzacz ” (czyli ssak), następnie przechodzimy do innych atrakcji, a mianowicie do „prysznica”, którym „myjemy” brudne lub chore ząbki. W ten sposób dziecko spokojnie i miarowo jest edukowane do etapów przyszłego leczenia.
 
Wieloletnie doświadczenie w postępowaniu z dziećmi ( oraz pełny etat przy moich własnych dzieciaczkach) pozwoliły nam przygotować bezstresowy gabinet, w którym każda wizyta jest miłą przygodą, a co najważniejsze – kończy się zawsze fajnymi nagrodami !!!
W naszym gabinecie dbamy też o edukację rodziców. Przed rozpoczęciem leczenia u dzieci - udzielamy opiekunom szczegółowych informacji na temat zaplanowanych zabiegów. Na każde pytanie staramy się odpowiadać w prosty i wyczerpujący sposób.

Rodzice często zadają nam pytania dotyczące zabiegów lakowania i lakierowania – myląc te dwa pojęcia. Aby dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki zębów u dzieci, szczególnie w/w leczenia proponuję zapoznanie się z artykułami dla pacjentów na stronie :

lakierowanie  lakowanie  higiena jamy ustnej  próchnica
4DENT - Gabinet Stomatologiczny
ul. Radzymińska 2A lok. 3A
15-863 Białystok
tel. 85 8754 008
kom. 505 117 637
e-mail: gabinet@4dent.bialystok.pl

tagi: Gabinet stomatologiczny Białystok Dentysta Białystok Stomatolog Białystok
Pragnę podziękować wszystkim Pacjentom, którzy oddali swój głos na moją osobę w plebiscycie "Dentysta Roku".
Dzięki Waszemu poparciu zdobyłam wyróżnienie jako jedyny stomatolog z Białegostoku.
Jest mi ogromnie miło z tego tytułu. Postaram się, aby grono zadowolonych pacjentów rosło z roku na rok, a jakość świadczonych usług oraz miła atmosfera w gabinecie utwierdziła wszystkich, iż dokonali najlepszego wyboru.

Dziękuję.
Z poważaniem,
lek. dent. Agnieszka Masłowska

Przejdź do strony głównej >>>